Blue Essense
Navigation
Home | .(JavaScript must be enabled to view this email address)
Members
Login | Register | Member List
Categories
Monthly Archives
Most recent entries
- Reacties na de laatste lesdag
- Laatste lesdag
- Van kwantiteit naar kwaliteit
- Je mag me altijd bellen
- Ik houd van deadlines
- Geen kwartaalcijfers
- Dierenliefde, hè getver!
- Irrationeel gedrag bj de SKVOB
- Studeren is ook werken
- Newman, de school van de roze kardinaal
- Holocaustontkenning op school
- Psychologie tegen de dood op de weg
- Emotievolle première van De Geheime Tuin
- Geslaagde reünie op het Newmancollege
- Bij de dood van een collega
Syndicate
Site Credits
Powered by:
ExpressionEngine
Design by:
BlogMoxie
Next entry: Dierenliefde, hè getver!
Previous entry: Studeren is ook werken
Begrijpt iemand dit bestuur en zijn beleid?
Je verwacht altijd dat er achter beslissingen en daden van mensen een min of meer redelijke verklaring te vinden is. In het onderstaande geval kan ik die even niet vinden:
De scholen van de SKVOB komen overeen voor de open dag dat ze bij het overschrijden van een door henzelf ingesteld quotum zullen gaan loten om dat getal ook te bereiken. Na de inschrijvingen van maart komen het OLV en het NewmanCollege als grote winnaars uit de bus, met respectievelijk 302 en 363 aanmeldingen voor de brugklas. Beide scholen hadden een maximum van 250 leerlingen gesteld.
Dan treffen we in BNDeStem ineens het bericht dat alleen het NewmanCollege gaat loten. Voor het OLV is dat niet nodig. Zij trekt de grens naar 270 a 280 op en meldt dat er altijd leerlingen zijn die afgewezen worden. In gewoon Nederlands: we houden de leerlingen met de hoogste CITO-scores, weigeren de anderen en het loten is van de baan.
Het NewmanCollege krijgt tot verbazing van de hele school van het bestuur te horen dat na uitsluiting van enkele groepen, zoals technasiumleerlingen en gezinsleden van kinderen die al op de school zitten, alle leerlingen in de loterij gegooid moeten worden. Het voorstel om per afdeling te loten wordt gedaan. Door de beschikbare leerlingen zo efficiënt mogelijk over de verschillende afdelingen te verdelen kan kostenbesparend gewerkt worden. Een mavo-afdeling met halve klassen kost handenvol geld. Voor het type school als het NewmanCollege is een gezonde verdeling van leerlingen over de verschillende afdelingen nodig. Het voorstel wordt afgewezen, want alle nog niet aangenomen leerlingen moeten in de loterijpot.
We hebben te maken met twee gegevens: er moet geloot worden en de SKVOB moet bezuinigen.
Het Newmanvoorstel doet recht aan beide: serieus loten, omdat het niet anders kan en de leerlingen optimaal verdelen over klassen en afdelingen zodat een financieel gezonde school gewaarborgd wordt.
Als een bestuur nee zegt tegen een financieel en maatschappelijk redelijk voorstel en dus accepteert dat de school financieel minder gezond zal gaan functioneren, slaan bij mij de alarmbellen aan. Dan is er geen rationaliteit te vinden in de beslissing van dit bestuur. Blijkt het dus een irrationeel besluit c.q. gedrag te zijn.
En dan komt de grote vraag: wat zit er achter deze irrationaliteit? Diep nadenken doet me vermoeden dat het bestuur, dat bestaat uit de rectoren van alle scholen, uit mensen bestaat, wie niets menselijks vreemd is.
1 april 2011 naar BVDeStem gestuurd, niet bij de reacties op de website geplaatst op 2-4-2011
Permalink